Süper Lig
пятн 20 апр
İstanbul
3-1
Kayserispor
Sat 21 апр
Karabukspor
1-4
Bursaspor
Genclerbirligi SK
0-3
Osmanlıspor
Trabzonspor
0-2
Sivasspor
Alanyaspor
2-3
Galatasaray SK
воскр 22 апр
Akhisar
1-1
Goztepe
Konyaspor
2-0
Kasimpasa
Beşiktaş
3-1
Yeni Malatyaspor
понед 23 апр
Fenerbahçe
4-1
Antalyaspor
команда / Points
1 Galatasaray SK GAL 63
2 Beşiktaş BJK 62
3 İstanbul Başakşehir IST 62
4 Fenerbahçe FEN 60
5 Trabzonspor TRA 46
6 Goztepe GOZ 44
7 Sivasspor SIV 44
8 Kayserispor KAY 44
9 Kasimpasa KAS 40
 
10 Yeni Malatyaspor YEN 38
11 Bursaspor BUR 36
12 Akhisar Belediyespor AKB 35
13 Antalyaspor ANT 35
14 Konyaspor KON 32
15 Alanyaspor ALA 32
16 Osmanlıspor OSM 32
17 Genclerbirligi SK GEN 30
18 Karabukspor KAR 12
1. Lig
пятн 20 апр
Altinordu
3-0
Manisaspor
Sat 21 апр
Elazigspor
2-3
Adanaspor
Boluspor
3-1
Istanbulspor AS
Gaziantepspor
1-4
Eskisehirspor
воскр 22 апр
Samsunspor
2-2
Denizlispor
Adana Demirspor
2-3
Erzurumspor
Ankaragucu
4-0
Gaziantep BB
Rizespor
1-0
Giresunspor
Balikesirspor
1-1
Umraniyespor
команда / Points
1 Rizespor ÇAR 63
2 Ankaragucu ANK 59
3 Umraniyespor UMR 58
4 Boluspor BOL 56
5 Gaziantep BB GFK 53
6 Altinordu ALT 52
7 Erzurumspor ERZ 49
8 Elazigspor ELA 47
9 Istanbulspor AS IST 46
 
10 Balikesirspor BAL 46
11 Adanaspor ADA 43
12 Giresunspor GIR 41
13 Eskisehirspor ESK 37
14 Adana Demirspor ADA 37
15 Denizlispor DEN 35
16 Samsunspor SAM 35
17 Manisaspor MAN 15
18 Gaziantepspor GAZ 1
группа 1
воскр 22 апр
Nazilli
1-0
Pendikspor
Fatih Karagumruk
2-2
Bugsasspor
Altay
3-1
Hacettepe SK
Nigde Belediyespor
0-0
Sakaryaspor
Anadolu
3-0
Karsiyaka
Fethiyespor
0-1
Bandirmaspor
Sanliurfaspor
1-1
Gumushanespor
Zonguldak
0-0
Kahramanmarasspor
Kirklarelispor
2-2
Silivrispor
команда / Points
1 Gumushanespor GUM 61
2 Altay ALT 60
3 Sanliurfaspor SAN 59
4 Sakaryaspor SAK 58
5 Bandirmaspor BAN 58
6 Bugsasspor BUG 54
7 Hacettepe SK HAC 53
8 Anadolu Selcukluspor ANA 51
9 Nigde Belediyespor NIG 46
 
10 Kirklarelispor KIR 39
11 Zonguldak Kömürspor ZON 37
12 Pendikspor PEN 36
13 Kahramanmarasspor KAH 36
14 Fatih Karagumruk FAT 35
15 Fethiyespor FET 32
16 Nazilli Belediyespor NAZ 26
17 Karsiyaka KAR 21
18 Silivrispor SIL 17
группа 2
воскр 22 апр
Tuzlaspor
1-1
Eyupspor
Mersin
1-2
Sariyer
Afjet Afyonspor
4-0
Kastamonuspor
Eylül Belediye S.
4-2
Korfez FK
Bodrumspor
2-1
Etimesgut
Keciorengucu
0-0
Amedspor
Tokatspor
1-2
Inegolspor
Hatayspor
1-1
Sancaktepe
Bucaspor
1-1
Menemen
команда / Points
1 Hatayspor HAT 72
2 Menemen Belediyespor MEN 70
3 Afjet Afyonspor AAF 67
4 4 Eylül Belediye Sivas 4EY 63
5 Keciorengucu KEC 61
6 Sancaktepe Belediye Istanbu SAN 56
7 Inegolspor INE 55
8 Sariyer SAR 44
9 Etimesgut SEK 41
 
10 Kastamonuspor KAS 39
11 Tokatspor TOK 39
12 Amedspor DIY 38
13 Eyupspor EYU 38
14 Bodrumspor BOD 34
15 Bucaspor BUC 32
16 Tuzlaspor TUZ 32
17 Korfez FK KOR 13
18 Mersin MER 1
группа 1
воскр 22 апр
Düzcespor
0-0
Yeni Altindag Bel.
Kemerspor
0-1
Halide Edip Adivar
Erzin Belediyespor
1-4
Ofspor
Orhangazispor
4-0
Erbaaspor
Yomraspor
0-0
Bayburt
12 Bingölspor
0-0
Canakkale
Çatalca Spor
1-1
Kozanspor
Manisa BBSK
2-1
Batman Petrolspor
Bayrampasaspor
1-2
Bergama
команда / Points
1 Manisa BBSK MAN 75
2 Kemerspor TEK 56
3 Bayburt BAY 56
4 Ofspor OFS 51
5 Düzcespor DUZ 51
6 Bayrampasaspor BAY 51
7 Halide Edip Adivar HEA 50
8 Erbaaspor ERB 45
9 Batman Petrolspor BAT 44
 
10 Yeni Altindag Belediyesi YEN 39
11 Çatalca Spor CAT 37
12 Kozanspor KOZ 36
13 Yomraspor YOM 36
14 Erzin Belediyespor ERZ 33
15 Bergama Belediyespor BER 32
16 12 Bingölspor 12B 31
17 Orhangazispor ORH 30
18 Canakkale Dardanelspor DAR 26
группа 2
воскр 22 апр
Ergene Velimese S.
1-2
Pazarspor
Golcukspor
2-1
Yeşil Bursa
Erokspor
4-1
Anadolu Bağcılar
Kayseri
0-10
Yeni Orduspor
Ankara Demirspor
1-0
Muğlaspor
Büyükşehir
5-1
Turgutluspor
Tire 1922
3-1
Kirikhanspor
Darica G.Birligi
1-1
Erzincanspor
Yeni
2-1
1461 Trabzon
команда / Points
1 Darica G.Birligi DAR 66
2 Ankara Demirspor ANK 65
3 Yeni Diyarbakirspor YEN 61
4 Erzincanspor ERZ 58
5 Yeni Orduspor YOR 55
6 Tire 1922 TIR 55
7 Pazarspor PAZ 55
8 Büyükşehir Belediyespor BUY 46
9 Anadolu Bağcılar ANA 46
 
10 Golcukspor GOL 44
11 Erokspor ERO 43
12 Turgutluspor TUR 41
13 1461 Trabzon 146 38
14 Muğlaspor MUL 38
15 Ergene Velimese Spor ERG 34
16 Kirikhanspor KIR 27
17 Yeşil Bursa OYA 19
18 Kayseri Erciyesspor KAY 3
группа 3
воскр 22 апр
Trabzon
3-3
Corum Belediyespor
Elazig
1-2
Cizrespor 2010
Usakspor
1-0
Karaköprü Bld.
Kizilcabolukspor
3-0
Payas
Ankara Adliyespor
1-0
Arsinspor
Osmaniyespor
4-3
Tekirdağspor
Tepecik
3-1
Tarsus Idman Yurdu
Karacabey Belediye
1-0
Kocaelispor
Sultanbeyli
1-2
Aydinspor
команда / Points
1 Usakspor USA 64
2 Tarsus Idman Yurdu TAR 60
3 Kizilcabolukspor KIZ 54
4 Sultanbeyli Belediyespor SUL 52
5 Elazig Belediyespor ELA 48
6 Cizrespor 2010 CIZ 46
7 Tepecik Belediyespor TEP 46
8 Corum Belediyespor COR 44
9 Karacabey Belediye Genclik KAR 42
 
10 Trabzon Duzyurtspor TRA 42
11 Karaköprü Bld. KAR 39
12 Payas PAY 38
13 Kocaelispor KOC 37
14 Ankara Adliyespor ANK 37
15 Osmaniyespor Kulübü OSK 35
16 Aydinspor AYD 31
17 Arsinspor ARS 29
18 Tekirdağspor TEK 27
Liga Turca Sub 21
пятн 20 апр
İstanbul
1-4
Kayserispor
Sat 21 апр
Karabükspor
2-0
Bursaspor Sub 21
Gençlerbirliği
2-0
Osmanlıspor
Trabzonspor
3-0
Sivasspor Sub 21
Alanyaspor Sub 21
2-2
Galatasaray
воскр 22 апр
Torku Konyaspor
1-1
Kasımpaşa
Akhisar Belediye
0-2
Göztepe Sub 21
Beşiktaş Sub 21
1-2
Yeni Malatyaspor
понед 23 апр
Fenerbahçe
0-1
Antalyaspor
команда / Points
1 Beşiktaş Sub 21 BES 66
2 Gençlerbirliği Sub 21 GEN 55
3 Galatasaray Sub 21 GAL 51
4 Bursaspor Sub 21 BUR 51
5 Osmanlıspor Sub 21 OSM 51
6 Trabzonspor Sub 21 TRA 50
7 Fenerbahçe Sub 21 FEN 50
8 Yeni Malatyaspor Sub 21 YMS 46
9 Göztepe Sub 21 GOS 42
 
10 Antalyaspor Sub 21 ANT 42
11 Torku Konyaspor Sub 21 TKO 40
12 Alanyaspor Sub 21 ALA 38
13 Kasımpaşa Sub 21 KAS 37
14 Kayserispor Sub 21 KAY 32
15 Sivasspor Sub 21 SIV 29
16 İstanbul Başakşehir Sub 21 IBA 27
17 Karabükspor Sub 21 KAR 22
18 Akhisar Belediye Sub 21 ABE 16
UCL »
Wed 25 апр
20:45
Bayern München
20:45
Real Madrid
Ligue 1 »
Wed 25 апр
18:45
Caen
18:45
Toulouse
Copa Libertadores группа 2 »
Wed 25 апр
02:30 Готовые
At. Nacional
4 - 1
Bolívar информация
Copa Libertadores группа 6 »
Wed 25 апр
02:30 Готовые
Santos FC
2 - 0
Estudiantes La Plata информация
Copa Libertadores группа 7 »
Wed 25 апр
00:15 Готовые
Deportivo Lara
2 - 1
Millonarios информация
FA Cup China »
Segunda B группа 1 »
Wed 25 апр
18:15
Toledo
18:15
RM Castilla
Segunda B группа 4 »
Wed 25 апр
20:00
UD Melilla
20:00
Córdoba B
J1 League »
Wed 25 апр
12:00
Consadole Sapporo
12:00
Yokohama F. Marinos
Wed 25 апр
12:00
Kashima Antlers
12:00
Vissel Kobe
Wed 25 апр
12:00
Kashiwa Reysol
12:00
Urawa Reds
Wed 25 апр
12:00
FC Tokyo
12:00
Sanfrecce Hiroshima
Wed 25 апр
12:00
Shonan Bellmare
12:00
Gamba Osaka
Wed 25 апр
12:00
Júbilo Iwata
12:00
V-Varen Nagasaki
Wed 25 апр
12:00
Nagoya Grampus
12:00
Shimizu S-Pulse
Wed 25 апр
12:00
Cerezo Osaka
12:00
Vegalta Sendai
Wed 25 апр
12:00
Sagan Tosu
12:00
Kawasaki Frontale
Cup »
Wed 25 апр
18:00
Zlin
18:00
Jablonec
Segunda Liga »
Wed 25 апр
17:00
Académica
17:00
Porto II
Primera B Colombia »
Wed 25 апр
02:45 Готовые
Atlético Fútbol
3 - 3
Deportes Quindío информация
Eliteserien »
Wed 25 апр
18:30
Ranheim
18:30
SK Brann Bergen
Wed 25 апр
18:30
Stabaek IF
18:30
IK Start Kristiansand
Copa Lega Pro »
Wed 25 апр
14:30
Alessandria
14:30
Viterbese
Serie B Brazil »
Wed 25 апр
02:30 Готовые
Fortaleza EC
3 - 1
CRB информация
Wed 25 апр
00:15 Готовые
Atlético GO
3 - 2
Guaraní Campinas информация
PSL »
Wed 25 апр
19:30
Polokwane City
19:30
Cape Town City FC
Wed 25 апр
19:30
SuperSport United
19:30
Free State Stars
Wed 25 апр
19:30
Maritzburg United
19:30
Mamelodi Sundowns
Wed 25 апр
19:30
Platinum Stars
19:30
AmaZulu
Wed 25 апр
19:30
Orlando Pirates
19:30
Bidvest Wits
Cup »
Wed 25 апр
17:30
Levski Sofia
17:30
CSKA Sofia
Football League »
Wed 25 апр
14:00
Anagennisi
14:00
Kissamikos
Wed 25 апр
14:00
Panserraikos FC
14:00
Aiginiakos
Wed 25 апр
16:00
Doxa Dramas
16:00
Apollon Kalamarias
Wed 25 апр
16:00
Sparti
16:00
Trikala
Wed 25 апр
16:00
Aris Thessaloniki
16:00
Apollon Larissa
Wed 25 апр
16:00
Panachaiki
16:00
Karaiskakis
Veikkausliiga »
Wed 25 апр
17:30
RoPS Rovaniemi
17:30
FC Lahti
Wed 25 апр
17:30
VPS Vaasa
17:30
Ilves
Wed 25 апр
17:30
Inter Turku
17:30
HJK Helsinki
Wed 25 апр
18:00
IFK Mariehamn
18:00
KuPS Kuopio
Cup »
Wed 25 апр
17:30
Fredericia
17:30
Silkeborg IF
Conference North »
Wed 25 апр
20:45
Brackley Town
20:45
Chorley
Wed 25 апр
20:45
Darlington FC
20:45
Southport
Conference South »
Wed 25 апр
20:45
Havant
20:45
East Thurrock United FC
Clausura Guatemala »
Wed 25 апр
20:00
Marquense
20:00
Antigua GFC
Regionalliga группа 1 »
Wed 25 апр
19:00
Schweinfurt
19:00
Bayreuth SpVgg
Regionalliga группа 2 »
Regionalliga группа 3 »
Wed 25 апр
19:00
Verl
19:00
Wuppertaler SV
Wed 25 апр
19:00
Borussia
19:00
KFC Uerdingen 05
Wed 25 апр
19:00
Borussia Dortmund
19:00
Viktoria Köln
Regionalliga группа 4 »
Wed 25 апр
19:00
Babelsberg
19:00
1. FC Lokomotive Leipzig
Wed 25 апр
18:00
Oberlausitz
18:00
Germania Halberstadt
Wed 25 апр
18:30
Altglienicke
18:30
Hertha BSC II
Wed 25 апр
19:00
Union
19:00
Wacker Nordhausen
Wed 25 апр
18:30
Meuselwitz
18:30
Auerbach
Wed 25 апр
19:00
BFC Dynamo
19:00
Energie Cottbus
Wed 25 апр
19:00
Berliner AK 07
19:00
Neustrelitz
CFA группа 4 »
Wed 25 апр
17:00
Le Havre II
17:00
Lorient II
FNL »
Wed 25 апр
17:00
Pardubice
17:00
MAS Táborsko
Wed 25 апр
17:00
Frýdek-Místek
17:00
Pribram
Wed 25 апр
18:00
SFC Opava
18:00
Viktoria Žižkov
Wed 25 апр
17:00
Baník Sokolov
17:00
Varnsdorf
Wed 25 апр
18:00
Ústí nad Labem
18:00
Vlašim
Wed 25 апр
17:00
Vitkovice
17:00
České Budějovice
Wed 25 апр
17:00
Znojmo
17:00
Třinec
First League »
Wed 25 апр
16:00
Shkupi
16:00
Pobeda Junior
Wed 25 апр
16:00
Renova
16:00
FK Skopje
Wed 25 апр
16:00
Akademija Pandev
16:00
Šhkëndija 79
Wed 25 апр
16:00
Pelister
16:00
Sileks
Wed 25 апр
16:00
Vardar Skopje
16:00
Rabotnički
Non League Premier группа 1 »
Wed 25 апр
20:45
Leatherhead
20:45
Hendon
cookielang More info and settings. Accept

Follow BeSoccer on Facebook