Pro League
воскр 11 март
Anderlecht
2-1
Antwerp
KAS Eupen
4-0
Mouscron Peruwelz
Genk
1-2
KAA Gent
Kortrijk
2-0
Charleroi
Mechelen
2-0
Waasland-Beveren
Lokeren
0-2
Zulte-Waregem
KV Oostende
2-3
Standard Liège
Sint-Truiden
0-1
Club Brugge
команда / Points
1 Club Brugge FCB 67
2 Anderlecht AND 55
3 Charleroi CHA 51
4 KAA Gent GEN 50
5 Genk GNK 44
6 Standard de Liège SDL 44
7 Kortrijk KVK 42
8 Antwerp ANT 41
 
9 Zulte-Waregem ZUL 37
10 Sint-Truiden STR 37
11 KV Oostende OOS 36
12 Waasland-Beveren WAA 35
13 Lokeren LOK 31
14 Mouscron Peruwelz MOU 30
15 KAS Eupen EUP 27
16 Mechelen KVM 27
группа 4
пятн 20 апр
Union
0-2
KVC Westerlo
воскр 22 апр
Tubize
1-3
KSV Roeselare
команда / Points
1 KVC Westerlo KVC 11
2 KSV Roeselare KSV 9
 
3 Union Saint-Gilloise UNI 4
4 Tubize TUB 2
группа 1
воскр 22 апр
La Calamine
0-4
RWDM Brussels
Rebecq
2-2
Walhain
White Star Woluwé
15:00
Solières Sport
Meux
1-1
Acren
Louvière Centre
0-3
RFC Liège
RES Durbuy
1-1
Sprimont-Comblain
Olympic Charleroi
3-0
Ciney
Waremme
0-2
Hamoir
команда / Points
1 RWDM Brussels RWD 73
2 RFC Liège LIE 63
3 Olympic Charleroi OLY 51
4 Hamoir HAM 44
5 RES Durbuy RES 42
6 La Louvière Centre LAL 42
7 Waremme WAR 37
8 Walhain WAL 37
 
9 Solières Sport SOL 34
10 Meux MEU 31
11 Acren ACR 31
12 Rebecq REB 31
13 Ciney CIN 24
14 Sprimont-Comblain SPR 18
15 La Calamine LAC 9
16 White Star Woluwé WSW 0
группа 2
воскр 22 апр
Sparta Petegem
0-4
Gullegem
Bornem
3-1
Westhoek
Ronse
0-0
Sint-Eloois-Winkel
SW Harelbeke
1-1
Sint-Niklaas
Izegem
0-0
Rupel Boom
Londerzeel
2-0
Olsa Brakel
Gent-Zeehaven
3-1
Torhout
Pepingen
0-1
Temse
команда / Points
1 Rupel Boom RUP 58
2 Izegem IZE 57
3 Sint-Eloois-Winkel SIN 54
4 Sparta Petegem SPA 53
5 Westhoek WES 48
6 Sint-Niklaas STN 47
7 Temse TEM 45
8 SW Harelbeke SPO 42
 
9 Olsa Brakel OLS 38
10 Gullegem GUL 37
11 Gent-Zeehaven GEN 37
12 Londerzeel LON 36
13 Ronse RON 33
14 Torhout TOR 26
15 Pepingen PEP 25
16 Bornem BOR 17
группа 3
воскр 22 апр
Olympia Wijgmaal
3-0
Tienen
KSC City Pirates
5-0
Sint-Lenaarts
Hasselt
1-3
Vosselaar
Hades
1-1
Spouwen-Mopertinge
KFC Duffel
1-2
Thes Sport
Bocholt
1-2
Cappellen
Hoogstraten
4-1
Tempo Overijse
Turnhout
1-1
Zwarte Leeuw
команда / Points
1 Thes Sport THE 62
2 Bocholt BOC 57
3 Spouwen-Mopertingen SPO 52
4 KSC City Pirates KSC 47
5 Olympia Wijgmaal OLY 46
6 Vosselaar VOS 44
7 Cappellen CAP 41
8 Tempo Overijse TEM 41
 
9 Hades HAD 40
10 KFC Duffel DUF 37
11 Hasselt SPO 35
12 Turnhout TUR 34
13 Hoogstraten HOO 33
14 Zwarte Leeuw ZWA 27
15 Tienen TIE 25
16 Sint-Lenaarts SIN 19
группа 1
воскр 22 апр
Raeren
3-2
Houtain-Milanello
Ougrée
1-1
Beaufays
JS Fizoise
1-0
Aubel
Espoir Minerois
4-4
Wanze / Bas-Oha
Amblève
2-0
Warsage
Union Flémalloise
0-2
UCE Liège
Amay
1-3
Warnant
Mélen-Micheroux
0-2
Stade Disonais
Banneux
3-3
Xhoffraix
команда / Points
1 Warnant WAR 74
2 Raeren RAE 65
3 Banneux BAN 58
4 UCE Liège LIE 56
5 Amblève AMB 54
6 Xhoffraix XHO 49
7 JS Fizoise JSF 47
8 Wanze / Bas-Oha WAN 46
9 Stade Disonais STA 45
 
10 Ougrée OUG 43
11 Beaufays BEA 43
12 Espoir Minerois ESP 43
13 Aubel RAU 42
14 Mélen-Micheroux MEL 40
15 Warsage WAR 24
16 Houtain-Milanello HOM 22
17 Amay AMA 20
18 Union Flémalloise FLE 12
группа 2
воскр 22 апр
Naninne
1-1
Loyers
Profondeville
0-3
Wépion
Assesse
0-0
Pesche
Rhisnes
1-1
Rochefort
Moligneé
3-2
Grand-Leez
Condruzien
0-2
Ligny
Nismes
3-1
Fosses
Andennais
1-1
Flavion Sport
команда / Points
1 Fosses FOS 65
2 Wépion WEP 62
3 Grand-Leez GRA 57
4 Loyers LOY 51
5 Condruzien CON 51
6 Es de la Moligneé MOL 50
7 Nismes NIS 47
8 Flavion Sport FLA 42
 
9 Ligny LIG 41
10 Rhisnes RHI 39
11 Pesche PES 34
12 Rochefort ROC 31
13 Profondeville PRO 31
14 Naninne NAN 26
15 Andennais AND 25
16 Assesse ASS 9
группа 3
воскр 06 May
Érezée
15:00
Marloie Sport
Nothomb-Post
15:00
Oppagne-Wéris
Chaumont
15:00
Lorraine Arlon
Rossignol
15:00
Wellin
Saint-Louis-Saint-
15:00
La Roche
Champlon
15:00
Ethe Belmont
Meix-Devant-Virton
16:00
Libramontois
команда / Points
1 Meix-Devant-Virton MEI 57
2 Oppagne-Wéris OPP 56
3 Ethe Belmont EBE 44
4 Libramontois LIB 42
5 Marloie Sport MAR 37
6 Saint-Louis-Saint-Léger SAI 37
7 La Roche LAR 35
 
8 Chaumont CHA 35
9 Rossignol ROS 32
10 Champlon CHA 28
11 Érezée ERE 26
12 Lorraine Arlon LOR 25
13 Wellin WEL 16
14 Nothomb-Post NOP 10
группа 4
воскр 29 апр
Witgoor Sport
15:00
Rapid Leest
Antonia
15:00
Berlaar-Heikant
Vorselaar
15:00
Oppuurs
KFC Lille
15:00
Racing Mechelen
Groen Rood Kateli.
15:00
KSV Schriek
Berg en Dal
15:00
Retie Branddonk
GBA Kontich
15:00
Sint-Job
Merksplas
15:00
Lyra
команда / Points
1 Lyra LYR 64
2 KFC Lille LIL 56
3 Racing Mechelen RAC 52
4 Berg en Dal BED 48
5 GBA Kontich GBA 46
6 Sint-Job SIN 44
7 Witgoor Sport WIT 42
8 Berlaar-Heikant BER 41
 
9 KSV Schriek SCH 37
10 Oppuurs OPP 36
11 Merksplas MER 35
12 Rapid Leest RLE 33
13 Retie Branddonk REB 33
14 Antonia ANT 30
15 Vorselaar VOR 30
16 Groen Rood Katelijne GRK 14
группа 5
воскр 22 апр
Soignies Sports
1-3
Belœil
Antoing
5-3
Albert Quévy-Mons
Rapid Symphorinois
4-1
Montkainoise
Ransart
0-2
Houdeng
SG-Tertre-Hautrage
0-2
RAS Monceau
PAC Buzet
1-4
Le Roeulx
Ostiches
1-0
SC Paturages
Peruwelz
1-1
Gosselies Sports
команда / Points
1 Ostiches OST 62
2 Antoing ANT 57
3 Rapid Symphorinois RAP 52
4 Houdeng HOU 51
5 PAC Buzet PAC 49
6 RAS Monceau RMO 47
7 Soignies Sports SOI 46
8 Gosselies Sports GOS 42
 
9 Peruwelz PER 40
10 SG-Tertre-Hautrage SGT 39
11 Belœil BEL 38
12 Le Roeulx LER 37
13 SC Paturages SCP 34
14 Albert Quévy-Mons II RAQ 23
15 Ransart RAN 19
16 Montkainoise MON 16
cookielang More info and settings. Accept

Follow BeSoccer on Facebook