Bundesliga
Sat 21 апр
Wolfsberger AC
2-1
Sturm Graz
LASK Linz
1-0
Austria Wien
Mattersburg
1-1
St. Polten
воскр 22 апр
Salzburg
3-1
Rheindorf Altach
Rapid Wien
4-1
Admira Wacker Mö.
команда / Points
1 Salzburg RBS 71
2 Sturm Graz STR 60
3 Rapid Wien RAP 55
4 LASK Linz LAS 54
5 Admira Wacker Mödling AWM 46
 
6 Austria Wien AUS 39
7 Mattersburg MAT 39
8 Rheindorf Altach ALT 34
9 Wolfsberger AC WOL 23
10 St. Polten SKN 11
1. Liga
понед 23 апр
Floridsdorfer AC
2-4
Ried
Tue 24 апр
Liefering
1-1
Blau-Weiß Linz
Wacker Innsbruck
0-0
Hartberg
Kapfenberger SV
2-3
Wattens
Wiener Neustadt
2-2
Austria Lustenau
команда / Points
1 Wacker Innsbruck WIN 61
2 Hartberg HAR 55
3 Ried RIE 51
4 Wiener Neustadt WIE 51
5 Liefering FCL 49
 
6 Austria Lustenau SCA 37
7 Wattens WAT 33
8 Kapfenberger SV KAP 31
9 Blau-Weiß Linz FCB 24
10 Floridsdorfer AC FAC 20
группа 1
пятн 27 апр
St. Pölten II
17:00
Amstetten
ASK Bruck/Leitha
19:00
Neusiedl
First Vienna
19:00
Austria Wien II
Parndorf
19:00
Admira Wacker II
Rapid Wien II
19:00
Wiener SK
Mannsdorf
19:30
Stadlau
FCM Traiskirchen
19:30
Ebreichsdorf
Sat 28 апр
Karabakh Wien
16:00
Schwechat
команда / Points
1 Horn SVH 55
2 Ebreichsdorf EBR 53
3 Amstetten AMS 50
4 Austria Wien II AUS 50
5 Karabakh Wien KAW 44
6 Mannsdorf MAN 43
7 Rapid Wien II RAP 41
8 FCM Traiskirchen FCM 40
9 ASK Bruck/Leitha LEI 38
 
10 Parndorf PAR 28
11 Neusiedl NEU 27
12 Stadlau STA 26
13 Admira Wacker II ADM 25
14 St. Pölten II STP 24
15 Wiener SK WIE 18
16 First Vienna VIE 13
17 Schwechat SCH 11
группа 2
пятн 27 апр
Vorwarts Steyr
18:55
Sturm Graz II
Allerheiligen
19:00
Deutschlandsberger
Gleisdorf
19:00
Wolfsberger AC II
Weiz
19:00
Kalsdorf
Austria Klagenfurt
19:00
Gleichenberg
Vöcklamarkt
19:00
Union St. Florian
Sat 28 апр
Gurten
16:00
SV Lafnitz
воскр 29 апр
LASK Juniors OÖ
15:00
Stadl-Paura
команда / Points
1 SV Lafnitz SVL 54
2 Gleisdorf GDF 50
3 LASK Juniors OÖ LJU 45
4 Vöcklamarkt VOC 44
5 Deutschlandsberger DLB 43
6 Allerheiligen ALL 40
7 Vorwarts Steyr VOR 40
8 SK Austria Klagenfurt SKA 39
 
9 Sturm Graz II STU 38
10 TUS Bad Gleichenberg TBG 36
11 Gurten GUR 33
12 Wolfsberger AC II WAC 29
13 Weiz WEI 26
14 Stadl-Paura STA 24
15 Kalsdorf KAL 23
16 Union St. Florian STF 10
группа 3
пятн 27 апр
St. Johann
19:00
Pinzgau Saalfelden
Kufstein
19:00
Wacker Innsbruck
Sat 28 апр
Wals-Grünau
14:00
Grödig
Hohenems
16:00
Seekirchen
Schwaz
16:00
Hard
Anif Salzburg
16:00
Dornbirn
Kitzbühel
16:30
Alberschwende
воскр 29 апр
Rheindorf Altach
17:00
Wörgl
команда / Points
1 Anif / Salzburg II ANI 55
2 Grödig GRO 51
3 Schwaz SCH 43
4 SC Rheindorf Altach II SCR 41
5 Dornbirn DOR 37
6 Wals-Grünau WAL 36
7 Hohenems HOH 36
8 Kitzbühel KIT 35
 
9 FC Wacker Innsbruck II FCW 34
10 Seekirchen SEE 32
11 Wörgl WOR 30
12 Kufstein KUF 29
13 St. Johann STJ 28
14 Hard HAR 24
15 Pinzgau Saalfelden PIN 20
16 Alberschwende ALB 12
группа 1
пятн 27 апр
Völkermarkt
19:00
Spittal
Lendorf
19:00
ATSV Wolfsberg
Sat 28 апр
KAC
14:30
Treibach
Ferlach
15:30
Maria Saal
ASKÖ Gmünd
16:30
St. Jakob
Bleiburg
17:00
Feldkirchen
воскр 29 апр
Annabichler
10:30
Köttmannsdorf
Kraig
16:00
SAK Klagenfurt
команда / Points
1 SAK Klagenfurt KLA 35
2 ATSV Wolfsberg WOL 35
3 Maria Saal MSA 34
4 Völkermarkt VOL 33
5 Feldkirchen FEL 31
6 Treibach TRE 31
7 Lendorf LEN 31
8 Bleiburg BLE 31
 
9 St. Jakob SVJ 30
10 Spittal SPI 29
11 Ferlach FLC 25
12 ASKÖ Gmünd GMD 25
13 Köttmannsdorf KMD 22
14 KAC KAC 21
15 Annabichler Austria ANB 21
16 Kraig SVK 17
группа 2
пятн 27 апр
TSV Pöllau
19:00
Trofaiach
Mettersdorf
19:00
St. Anna
SV Union Gnas
19:00
SC Bruck
Sat 28 апр
SC Fürstenfeld
17:00
Grazer AK
Lebring
17:00
Voitsberg
Kapfenberger
17:00
Wildon
TuS Heiligenkreuz
18:00
Leoben
Bad Radkersburg
18:30
Liezen
команда / Points
1 St. Anna ANN 48
2 Grazer AK GRA 47
3 Lebring LEB 40
4 SC Fürstenfeld FUR 39
5 Mettersdorf MET 39
6 SC Bruck SCB 37
7 SV Union Gnas GNA 35
8 Voitsberg VOI 34
 
9 Bad Radkersburg RAD 34
10 TuS Heiligenkreuz HGK 31
11 Liezen LIE 22
12 Trofaiach FCT 19
13 Wildon SVW 18
14 TSV Pöllau POL 16
15 Kapfenberger SV KM II KAP 16
16 Leoben LBN 15
группа 3
Sat 21 апр
FC Höchst
1-1
Bregenz
Fussach
4-0
Schwarzach
Lauterach
3-1
Andelsbuch
Egg
0-1
Langenegg
Austria Lustenau
4-2
Blau-Weiß
воскр 22 апр
Dornbirner SV
2-2
Wolfurt
Röthis
2-1
Admira Dornbirn
Rot-Weiß Rankweil
4-0
Nenzing
команда / Points
1 Bregenz BRE 39
2 Lauterach LAU 38
3 Langenegg LAN 38
4 Röthis ROT 36
5 Dornbirner SV DOR 35
6 FC Höchst FCH 35
7 Egg EGG 34
8 Austria Lustenau II AUS 30
 
9 Andelsbuch AND 29
10 Rot-Weiß Rankweil ROT 28
11 Fussach SCF 27
12 Wolfurt WOL 27
13 Nenzing NEN 26
14 Admira Dornbirn ADM 22
15 Blau-Weiß Feldkirch BLA 12
16 Schwarzach SCH 1
группа 4
Sat 10 март
Neuberg
0-4
SV Eltendorf
Tue 17 апр
Klingenbach
0-1
St. Margarethen
понед 30 апр
Bad Sauerbrunn
19:30
Siegendorf
Tue 01 May
Horitschon
14:30
Wimpassing
Draßburg
14:30
SV Stegersbach
Pinkafeld
14:30
Mattersburg II
Kohfidisch
17:00
FC Deutschkreutz
Parndorf II
18:30
Markt Allhau
команда / Points
1 Mattersburg II MAT 39
2 Wimpassing WIN 34
3 SV Eltendorf SVE 33
4 St. Margarethen STM 32
5 Draßburg DRA 31
6 Siegendorf ASV 30
7 Pinkafeld PIN 29
8 SV Stegersbach SVS 27
 
9 Markt Allhau ALL 17
10 Kohfidisch ASK 17
11 FC Deutschkreutz DEU 17
12 Parndorf II PAR 13
13 Klingenbach KLI 13
14 Bad Sauerbrunn BAS 13
15 Horitschon HOR 8
16 Neuberg NEU 6
группа 5
пятн 27 апр
Hallwang
19:00
Golling
Salzburger AK
19:00
TSV Neumarkt
Altenmarkt
19:15
Bürmoos
USC Eugendorf
19:30
Bischofshofen
Sat 28 апр
Bergheim
14:00
Straßwalchen
Kuchl
15:00
Zell am See
SK Strobl
16:00
Bramberg
Austria Salzburg
16:00
Union Hallein
команда / Points
1 Bischofshofen BIS 53
2 TSV Neumarkt TSV 40
3 USC Eugendorf USC 37
4 Bramberg BRA 32
5 SV Austria Salzburg SVA 31
6 Straßwalchen STR 30
7 Bürmoos BUR 30
8 SK Strobl SKS 29
 
9 Kuchl KUC 28
10 Altenmarkt ALT 28
11 Zell am See ZEL 27
12 Salzburger AK SAL 27
13 Hallwang HAL 24
14 Bergheim BER 23
15 Golling GOL 22
16 Union Hallein UNI 20
cookielang More info and settings. Accept

Follow BeSoccer on Facebook