We use cookies to personalise content and ads, to provide social media features and to analyse our traffic. We also share information about your use of our site with our social media, advertising and analytics partners. See details. More info and settings. Accept

Regionalliga

2017/2018
  • Regionalliga
  • Group 1
  • 2017/2018
группа 1
Sat 18 ноя
Seligenporten
14:00
Memmingen
Eichstätt
14:00
Nürnberg II
Illertissen
14:00
Wacker Burghausen
Ingolstadt 04 II
14:00
Bayreuth SpVgg
Greuther Fürth
14:00
Bayern München
Unterföhring
14:00
Augsburg II
Schweinfurt
14:00
FC Pipinsried
Schalding-Heining
14:00
Rosenheim
понед 20 ноя
1860 München
20:05
Buchbach
команда / Points
1 1860 München 186 44
2 Ingolstadt 04 II ING 36
3 Nürnberg II NUR 35
4 Schweinfurt SCH 35
5 Illertissen ILL 34
6 Bayern München II BAY 30
7 Rosenheim ROS 30
8 Schalding-Heining SCH 30
9 Buchbach BUC 28
10 Augsburg II AUG 26
 
11 VfR Garching VRG 26
12 FC Pipinsried FCP 26
13 Wacker Burghausen WAC 25
14 Eichstätt EIC 24
15 Bayreuth SpVgg BAY 23
16 Greuther Fürth II GRE 22
17 Seligenporten SEL 20
18 Memmingen MEM 16
19 Unterföhring UNT 9
группа 2
пятн 17 ноя
St. Pauli II
2-3
Eintracht
Sat 18 ноя
Hamburger SV II
13:00
Weiche Flensburg
Hannover 96 II
13:00
Altona 93
Germania Egestorf
14:00
Wolfsburg II
Jeddeloh
14:00
Lübeck
LSK Hansa
14:00
VfB Oldenburg
Eutin 08
15:00
Eintracht
воскр 19 ноя
Havelse
14:00
Schwarz-Weiss
Drochtersen Assel
15:00
Borussia
команда / Points
1 Hamburger SV II HAM 39
2 Weiche Flensburg WEI 33
3 Wolfsburg II WOL 28
4 Lübeck LUB 28
5 Germania Egestorf GER 27
6 Eintracht Norderstedt EIN 26
7 St. Pauli II STP 25
8 Jeddeloh JED 25
9 Eintracht Braunschweig II EIB 25
 
10 Drochtersen / Assel DRO 22
11 Hannover 96 II HAN 19
12 LSK Hansa LSK 14
13 VfB Oldenburg VFB 13
14 Havelse HAV 13
15 BSV Schwarz-Weiss rehden BSV 13
16 Eutin 08 EUT 11
17 Borussia Hildesheim BOR 10
18 Altona 93 ALT 9
группа 3
пятн 17 ноя
Rödinghausen
0-2
Wiedenbrück
RW Essen
0-1
Borussia Dortmund
Sat 18 ноя
Köln II
13:00
KFC Uerdingen 05
Wegberg-Beeck
14:00
Fortuna
Wattenscheid 09
14:00
Erndtebrück
Westfalia Rhynern
14:00
Rot-Weiß
Borussia
14:00
Alemannia Aachen
Verl
14:00
Viktoria Köln
воскр 19 ноя
Bonner SC
14:00
Wuppertaler SV
команда / Points
1 KFC Uerdingen 05 KFC 36
2 Viktoria Köln VIK 35
3 Wiedenbrück WIE 28
4 Borussia Dortmund II BOR 28
5 Rödinghausen ROD 27
6 Wuppertaler SV WUP 26
7 Rot-Weiß Oberhausen ROT 26
8 Verl VER 23
9 RW Essen ROT 23
 
10 Borussia Mönchengladbach II BOR 23
11 Alemannia Aachen AAA 21
12 Fortuna Düsseldorf II FOR 21
13 Wattenscheid 09 WAT 20
14 Bonner SC BSC 17
15 Wegberg-Beeck WEG 17
16 Erndtebrück ERN 14
17 Köln II DIE 12
18 Westfalia Rhynern WER 6
группа 4
пятн 17 ноя
Meuselwitz
1-1
Union
Sat 18 ноя
Germania
13:30
Babelsberg
Energie Cottbus
13:30
Viktoria Berlin
воскр 19 ноя
Chemie Leipzig
13:30
Oberlausitz
Berliner AK 07
13:30
Hertha BSC II
BFC Dynamo
13:30
Lokomotive Leipzig
Auerbach
13:30
Luckenwalde
Budissa Bautzen
13:30
Wacker Nordhausen
Neustrelitz
13:30
Altglienicke
команда / Points
1 Energie Cottbus COT 38
2 Union Fürstenwalde UNI 27
3 BFC Dynamo BFC 26
4 Wacker Nordhausen WAC 24
5 1. FC Lokomotive Leipzig LOK 23
6 Berliner AK 07 BAK 22
7 Viktoria Berlin VIK 21
8 Meuselwitz MEU 20
9 Germania Halberstadt GER 18
 
10 Babelsberg BAB 18
11 Altglienicke ALT 18
12 Oberlausitz Neugersdorf OBE 17
13 Budissa Bautzen BUD 17
14 Hertha BSC II HER 15
15 Chemie Leipzig CHL 12
16 Auerbach AUE 11
17 Neustrelitz NEU 7
18 Luckenwalde LUC 5
группа 5
пятн 17 ноя
FSV Frankfurt
1-1
Mainz 05 II
Astoria Walldorf
0-1
Freiburg II
Sat 18 ноя
Waldhof Mannheim
14:00
Hessen Kassel
Saarbrücken
14:00
Ulm
Eintracht
14:00
Elversberg
Stuttgart II
14:00
TSV Steinbach
Wormatia Worms
14:00
Stuttgarter
воскр 19 ноя
Kickers Offenbach
14:00
Hoffenheim II
TuS Koblenz
14:00
Rochling
команда / Points
1 Saarbrücken SAA 43
2 Kickers Offenbach FC OFC 38
3 Mainz 05 II MAI 35
4 Waldhof Mannheim WAL 34
5 Freiburg II FRE 34
6 Elversberg ELV 32
7 Hoffenheim II HOF 30
8 Eintracht Stadtallendorf EIN 26
9 TSV Steinbach STE 25
10 Astoria Walldorf AST 23
 
11 Stuttgart II STU 23
12 Ulm ULM 21
13 Hessen Kassel HES 19
14 FSV Frankfurt FSV 18
15 Stuttgarter Kickers SVS 17
16 Wormatia Worms WWO 17
17 Rochling Volklingen RVO 15
18 TuS Koblenz TUS 13
19 Schott Mainz SMA 12

Follow BeSoccer on Facebook