We use cookies to personalise content and ads, to provide social media features and to analyse our traffic. We also share information about your use of our site with our social media, advertising and analytics partners. See details. More info and settings. Accept
Футбол результаты | Шотландия
Premiership »
воскр 24 сент
13:15
Motherwell
13:15
Aberdeen
Copa Escocia »
воскр 24 сент
15:00
BSC Glasgow
15:00
Dalbeattie Star
First Division »
воскр 24 сент
17:10
St. Mirren
17:10
Queen of the South
Premiership
Sat 23 сент
Glasgow Rangers
0-2
Celtic
Kilmarnock
1-1
Dundee
Ross County FC
0-1
Hibernian FC
St. Johnstone
2-1
Hamilton
Partick Thistle
1-1
Heart Midlothian
воскр 24 сент
Motherwell
13:15
Aberdeen
команда / Points
1 Celtic CEL 19
2 St. Johnstone STJ 14
3 Aberdeen ABE 14
4 Hibernian FC HIB 12
5 Glasgow Rangers GLA 11
6 Motherwell MHE 10
 
7 Heart of Midlothian HOM 9
8 Hamilton Academical HAM 7
9 Dundee DUN 5
10 Ross County FC ROS 4
11 Partick Thistle FC PAR 3
12 Kilmarnock KIL 3
First Division
Sat 23 сент
Dundee United
2-1
Greenock Morton
Brechin City
0-3
Dunfermline
Falkirk
0-2
Livingston FC
Dumbarton
2-1
Inverness CT
воскр 24 сент
St. Mirren
17:10
Queen South
команда / Points
1 Dunfermline Athletic FC DUN 16
2 Dundee United DUN 14
3 St. Mirren STM 12
4 Livingston FC LIV 12
5 Greenock Morton FC GRE 11
 
6 Queen of the South QOS 10
7 Dumbarton DUM 9
8 Inverness CT ICT 4
9 Falkirk FAL 3
10 Brechin City BRE 2
Second Division
Sat 23 сент
Queen's Park FC
0-2
Ayr United
Alloa Athletic
2-5
Albion Rovers
East Fife
3-0
Forfar Athletic
Stranraer
2-6
Arbroath
Raith Rovers FC
2-0
Airdrieonians
команда / Points
1 Raith Rovers FC RAI 19
2 Arbroath ARB 13
3 Ayr United THE 13
4 Albion Rovers THE 12
5 East Fife EAS 12
 
6 Stranraer STR 10
7 Alloa Athletic ALL 8
8 Airdrieonians AIR 7
9 Queen's Park FC THE 4
10 Forfar Athletic FOR 3
Third Division
Sat 23 сент
Edinburgh City
0-3
Peterhead
Elgin City
3-0
Montrose
Stirling Albion
3-2
Annan Athletic
Stenhousemuir
3-0
Berwick Rangers
Clyde
1-1
Cowdenbeath
команда / Points
1 Stirling Albion STI 18
2 Peterhead THE 13
3 Stenhousemuir STE 12
4 Montrose THE 11
5 Elgin City THE 10
 
6 Berwick Rangers THE 9
7 Clyde THE 8
8 Annan Athletic BLA 7
9 Edinburgh City EDI 6
10 Cowdenbeath CWB 5
Liga Lowland Escocia
пятн 08 сент
Stirling
3-1
East Stirlingshire
Sat 16 сент
BSC Glasgow
4-0
Whitehill Welfare
Civil Service Str.
1-2
Edusport Academy
Hawick Royal Albe.
0-1
Cumbernauld Colts
Spartans
1-0
Gretna 2008
Sat 23 сент
East Kilbride
0-5
East Stirlingshire
Sat 30 сент
Dalbeattie Star
16:00
Cumbernauld Colts
Edinburgh
16:00
East Kilbride
команда / Points
1 BSC Glasgow BSC 25
2 East Kilbride EAS 20
3 Spartans SPA 19
4 Stirling University STI 17
5 Cumbernauld Colts CUM 17
6 Selkirk SEL 15
7 Edusport Academy EDA 13
8 Gretna 2008 GRE 13
 
9 East Stirlingshire THE 12
10 Civil Service Strollers CIV 11
11 Gala Fairydean Rovers GAL 8
12 Dalbeattie Star DAL 7
13 Whitehill Welfare WHI 7
14 Vale of Leithen VAL 6
15 AFC Edinburgh University AFC 4
16 Hawick Royal Albert HAW 0
Liga Highland Escocia
Sat 16 сент
Formartine United
2-0
Keith
Fort William
1-5
Deveronvale
Huntly
2-3
Clachnacuddin
Inverurie Loco Wo.
0-0
Forres Mechanics
Lossiemouth
1-5
Fraserburgh
Nairn County
0-8
Cove Rangers
Strathspey Thistle
0-6
Buckie Thistle
Turriff United
16:00
Brora Rangers
Wick Academy
5-1
Rothes
команда / Points
1 Cove Rangers COV 28
2 Fraserburgh FRA 26
3 Formartine United FOR 22
4 Brora Rangers BRO 22
5 Buckie Thistle BUC 19
6 Inverurie Loco Works INV 19
7 Nairn County NAI 19
8 Turriff United TUR 17
9 Rothes ROT 16
 
10 Forres Mechanics FOR 15
11 Huntly HUN 15
12 Clachnacuddin CLA 14
13 Deveronvale DEV 13
14 Wick Academy WIC 12
15 Lossiemouth LOS 4
16 Keith KEI 3
17 Strathspey Thistle STR 3
18 Fort William FOR 1
Liga Escocesa Sub 20
понед 25 сент
Hearts Sub 20
20:30
Motherwell Sub 20
Tue 26 сент
Dundee United
-
Celtic Sub 20
Aberdeen Sub 20
19:00
Johnstone
Hamilton
19:00
Partick Thistle
Ross County
19:00
Hibernian Sub 20
Falkirk Sub 20
20:00
St. Mirren Sub 20
Kilmarnock Sub 20
20:00
Dundee Sub 20
команда / Points
1 Motherwell Sub 20 MOT 10
2 Dundee Sub 20 DUN 10
3 St. Johnstone Sub 20 STJ 7
4 Celtic Sub 20 CEL 6
5 Hibernian Sub 20 HIB 6
6 Falkirk Sub 20 FAL 6
7 Aberdeen Sub 20 ABE 5
 
8 Ross County Sub 20 RCO 4
9 St. Mirren Sub 20 STM 4
10 Hearts Sub 20 HOM 4
11 Partick Thistle Sub 20 PAT 4
12 Dundee United Sub 20 DUU 3
13 Kilmarnock Sub 20 KIL 3
14 Hamilton Academical Sub 20 HAC 1
группа 1
понед 18 сент
Albion Rovers
1-5
Airdrieonians
Tue 19 сент
Clyde Sub 20
2-4
Stranraer Sub 20
Queen South
6-4
Greenock Morton
East Kilbride
0-2
Queen's Park
команда / Points
1 Queen's Park Sub 20 QPA 12
2 Queen of the South Sub 20 QSO 12
3 Airdrieonians Sub 20 AIR 10
4 Greenock Morton Sub 20 GRE 10
5 Stranraer Sub 20 STU 6
 
6 East Kilbride Sub 20 KIL 4
7 Ayr United Sub 20 AYR 1
8 Clyde Sub 20 CLY 0
9 Albion Rovers Sub 20 ALB 0
группа 2
понед 18 сент
Stirling Albion
1-2
Alloa Athletic
Tue 19 сент
Forfar Athletic
0-2
Raith Rovers
Wed 20 сент
Cowdenbeath
3-2
Livingston Sub 20
команда / Points
1 Raith Rovers Sub 20 RRO 7
2 Berwick Rangers Sub 20 BER 6
3 Stirling Albion Sub 20 STA 4
4 Livingston Sub 20 LIV 3
 
5 Alloa Athletic Sub 20 ALL 3
6 Cowdenbeath Sub 20 COW 3
7 Forfar Athletic Sub 20 FOR 0

Follow BeSoccer on Facebook