Primeira Liga
пятн 15 дек
Paços Ferreira
21:30
Boavista
Sat 16 дек
Feirense
17:00
Vitória Setúbal
Estoril
19:15
Desportivo Aves
Sporting Braga
21:30
Belenenses
воскр 17 дек
Chaves
17:00
Rio Ave
Sporting CP
19:00
Portimonense
Tondela
21:15
Benfica
понед 18 дек
Moreirense
20:00
Vitória
Porto
22:00
Marítimo
команда / Points
1 Porto FCP 36
2 Sporting CP SCP 36
3 Benfica SLB 33
4 Sporting Braga SPB 28
5 Marítimo MAR 27
6 Rio Ave RIO 23
7 Vitória Guimarães VIT 23
8 Chaves CHA 18
9 Boavista BOA 17
 
10 Belenenses BEL 17
11 Portimonense POR 16
12 Tondela TON 15
13 Desportivo Aves AVE 13
14 Paços de Ferreira PAÇ 13
15 Feirense FEI 11
16 Vitória Setúbal VST 10
17 Moreirense MOR 8
18 Estoril EST 8
Segunda Liga
воскр 17 дек
Académica
17:00
SP. Covilhã
União Madeira
17:00
Famalicão
Vitória
17:00
Benfica II
Penafiel
17:00
Arouca
Sporting CP II
17:00
Varzim
Cova Piedade
17:00
Real SC
Leixões
17:00
Nacional
Gil Vicente
17:00
Academico Viseu
Sporting Braga II
17:00
Porto II
CD Santa Clara
17:00
UD Oliveirense
команда / Points
1 Academico Viseu ACV 31
2 Famalicão FAM 30
3 Porto II POR 28
4 Académica ACA 27
5 CD Santa Clara SAN 26
6 Leixões LEX 26
7 Arouca ARO 25
8 Nacional NAC 24
9 Penafiel PEN 24
10 Benfica II BEN 22
 
11 SP. Covilhã SPC 21
12 Sporting CP II SCP 21
13 Gil Vicente GFC 20
14 UD Oliveirense OLI 20
15 Varzim VAR 18
16 Sporting Braga II BRA 18
17 Cova Piedade COV 18
18 União Madeira UNM 16
19 Real SC REA 12
20 Vitória Guimarães B VGM 11
группа 1
воскр 17 дек
Atlético Arcos
16:00
Sao Martinho
AD Oliveirense
16:00
Merelinense
Minas de Argozelo
16:00
Vizela
Braganca
16:00
Vilaverdense
Montalegre
16:00
Mirandela
Pedras Salgadas
16:00
Fafe
Torcatense
16:00
Mondinense
Câmara de Lobos
17:00
Arões
команда / Points
1 Vizela VIZ 35
2 Vilaverdense VIL 27
3 Merelinense MER 24
4 Fafe FAF 23
5 Pedras Salgadas PED 22
6 Sao Martinho SMA 22
7 AD Oliveirense ADO 20
8 Torcatense TOR 19
 
9 Mirandela MIR 18
10 Arões ARO 14
11 Montalegre MON 13
12 Câmara de Lobos CAM 13
13 Braganca BRA 12
14 Atlético Arcos ATA 11
15 Mondinense MON 11
16 Minas de Argozelo MIN 3
группа 2
воскр 17 дек
Cinfães
16:00
Canelas 2010
Cesarense
16:00
Pedras Rubras
Felgueiras 1932
16:00
Espinho
SC Freamunde
16:00
Sanjoanense
Trofense
16:00
Amarante
Aliança Gandra
16:00
Gondomar
Sousense
16:00
SC Salgueiros
Camacha
17:00
Coimbrões
команда / Points
1 Espinho ESP 28
2 Cinfães CIN 28
3 Cesarense CES 23
4 Felgueiras 1932 FEL 22
5 Gondomar GON 19
6 Canelas 2010 CAN 17
7 Pedras Rubras PED 17
8 Amarante AMA 16
 
9 Camacha CAM 16
10 SC Freamunde SCF 15
11 Coimbrões COI 15
12 Sanjoanense SAN 14
13 Aliança Gandra GAN 12
14 SC Salgueiros SAL 11
15 Trofense TRO 11
16 Sousense SOU 10
группа 3
воскр 17 дек
Mortágua
16:00
Ferreira de Aves
Lusitano FCV
16:00
Águias Moradal
Sertanense
16:00
Oleiros ARC
Gafanha
16:00
AD Nogueirense
RD Agueda
16:00
Fornos Algodres
Anadia
16:00
Marítimo II
União de Leiria
16:00
Marinhense
Sourense
16:00
Benfica Castelo B.
команда / Points
1 RD Agueda RDA 31
2 Benfica Castelo Branco BEN 30
3 União de Leiria ULE 26
4 Lusitano FCV LUS 24
5 Sertanense SER 23
6 Marítimo II MAR 22
7 Marinhense MAR 22
8 Gafanha GAF 22
 
9 Anadia ANA 19
10 AD Nogueirense ADN 14
11 Oleiros ARC OLE 13
12 Mortágua MOR 13
13 Águias do Moradal ADM 12
14 Sourense SOU 10
15 Ferreira de Aves FAV 7
16 Fornos de Algodres FAL 1
группа 4
воскр 17 дек
Caldas
16:00
Pêro Pinheiro
Vilafranquense
16:00
Praiense
Torreense
16:00
SC Guadalupe
1º Dezembro
16:00
Alcanenense
Mafra
16:00
Sintrense
Loures
16:00
Fatima
Eléctrico
16:00
Sacavenense
Lusitania FC
17:00
Coruchense
команда / Points
1 Mafra MAF 32
2 Vilafranquense VIL 26
3 Praiense PRA 23
4 Loures LOU 20
5 Alcanenense ALC 19
6 Torreense TOR 18
7 Coruchense COR 18
8 Sintrense SIN 18
 
9 Sacavenense SAC 17
10 1º Dezembro 1DE 16
11 Caldas CAL 16
12 Fatima FAT 15
13 Pêro Pinheiro PER 13
14 Eléctrico ELE 11
15 Lusitania FC LUS 10
16 SC Guadalupe SCG 9
группа 5
воскр 17 дек
Moncarapa
16:00
Lusitano VRSA
Casa Pia
16:00
Estrela Vendas No.
Moura
16:00
Oriental Lisboa
Pinhalnovense
16:00
Ideal
Louletano
16:00
Farense
Olhanense
16:00
Olímpico Mo…
Almancilense
16:00
Armacenenses
Operário
17:00
FC Castrense
команда / Points
1 Farense FAR 34
2 Pinhalnovense PIN 30
3 Casa Pia CAS 27
4 Oriental Lisboa ORI 27
5 Olhanense OLH 26
6 Armacenenses ARM 19
7 Moura MOU 14
8 Ideal IDE 14
 
9 Almancilense ALM 14
10 Louletano LOU 13
11 FC Castrense FCC 12
12 Olímpico do Mo… OLI 12
13 Moncarapa MON 11
14 Estrela Vendas Novas EVN 11
15 Operário OPE 9
16 Lusitano VRSA LUS 9
Primera División Portugal Femenina
воскр 17 дек
União Ferreirense
16:00
Quintajense
Cadima Fem
16:00
Sporting Braga
Boavista Fem
16:00
Valadares Gaia
Estoril Praia Fem
16:00
Vilaverdense Fem
Sporting CP Fem
16:00
A-dos-Francos Fem
CF Benfica Fem
16:00
Albergaria Fem
команда / Points
1 Sporting CP Fem SPO 30
2 Sporting Braga Fem SPB 25
3 Estoril Praia Fem EST 22
4 Vilaverdense Fem VIL 18
5 Boavista Fem BOA 18
6 Albergaria Fem ALB 12
 
7 União Ferreirense Fem UFE 12
8 Valadares Gaia Fem VAG 9
9 CF Benfica Fem BEN 8
10 A-dos-Francos Fem ADF 5
11 Cadima Fem CAD 5
12 Quintajense FC Fem QUI 4

Follow BeSoccer on Facebook