We use cookies to personalise content and ads, to provide social media features and to analyse our traffic. We also share information about your use of our site with our social media, advertising and analytics partners. See details. More info and settings. Accept
3

Все лиги и соревнования в Парагвай

Clausura Paraguay
пятн 18 Aug
Independiente FBC
23:00
Sportivo
Sat 19 Aug
Nacional Asunción
01:10
Sportivo Luqueño
Dep. Capiatá
22:00
Cerro Porteño
воскр 20 Aug
Libertad Asunción
01:00
General Díaz
Sol de América
21:00
Rubio Ñú
Olimpia Asunción
23:10
Guaraní Asunción
команда / Points
1 General Díaz GEN 10
2 Guaraní Asunción GUA 10
3 Olimpia Asunción OLI 8
4 Sportivo Luqueño LQE 7
5 Libertad Asunción LIB 6
6 Nacional Asunción NAC 5
 
7 Cerro Porteño CPP 4
8 Rubio Ñú RÑU 4
9 Dep. Capiatá DEP 3
10 Independiente FBC IND 3
11 Sportivo Trinidense SPT 2
12 Sol de América AME 2
Apertura Paraguay
Thu 22 июн
General Díaz
0-0
Olimpia Asunción
пятн 23 июн
Cerro Porteño
0-0
Sportivo
Sol de América
1-1
Sportivo Luqueño
Sat 24 июн
Rubio Ñú
1-3
Dep. Capiatá
Nacional Asunción
1-2
Guaraní Asunción
Libertad Asunción
2-0
Independiente FBC
команда / Points
1 Libertad Asunción LIB 49
2 Guaraní Asunción GUA 48
3 Olimpia Asunción OLI 36
4 Cerro Porteño CPP 35
5 Sol de América AME 34
6 Independiente FBC IND 29
 
7 General Díaz GEN 25
8 Dep. Capiatá DEP 24
9 Nacional Asunción NAC 23
10 Rubio Ñú RÑU 20
11 Sportivo Luqueño LQE 17
12 Sportivo Trinidense SPT 15
Div. Intermedia
пятн 18 Aug
Olimpia Itá
20:45
Ovetense
General Caballero
21:00
22 de Setiembre
River Plate Asunc.
21:00
Fernando Mora
Fulgencio Yegros
21:00
CD Liberación
Sat 19 Aug
Guaireña
21:00
Sportivo Iteño
Caacupé
22:00
Deportivo
воскр 20 Aug
3 de Febrero
16:00
Deportivo Santaní
Resistencia
21:00
Martín Ledesma
команда / Points
1 3 de Febrero 3DE 45
2 Deportivo Santaní SAN 39
3 Fulgencio Yegros FYE 38
4 Guaireña GUA 36
5 Martín Ledesma MAR 35
6 River Plate Asunción RPA 33
7 CD Liberación CDL 33
8 Resistencia RES 32
 
9 Sportivo Iteño SPO 32
10 Deportivo Caaguazú DEP 30
11 Ovetense OVE 28
12 22 de Setiembre SET 27
13 Fernando de la Mora FER 26
14 General Caballero GEN 24
15 Caacupé DEP 18
16 Olimpia Itá OLI 14
Q. Europa League группа 4 »
Thu 17 Aug
20:30
Panathinaikos
20:30
Athletic
Thu 17 Aug
20:45
Milan
20:45
Šhkëndija 79
Thu 17 Aug
19:00
Apollon Limassol
19:00
Midtjylland
Thu 17 Aug
20:45
Osijek
20:45
Austria Wien
Thu 17 Aug
19:45
FH Hafnarfjordur
19:45
Sporting Braga
Thu 17 Aug
21:05
Everton
21:05
Hajduk Split
Thu 17 Aug
20:45
Club Brugge
20:45
AEK Athens
Thu 17 Aug
21:30
Marítimo
21:30
Dinamo Kiev
Thu 17 Aug
20:45
Viitorul
20:45
Salzburg
Thu 17 Aug
20:45
Domžale
20:45
Olympique Marseille
Thu 17 Aug
20:00
Vardar Skopje
20:00
Fenerbahçe
Thu 17 Aug
20:45
Ajax
20:45
Rosenborg BK
Thu 17 Aug
21:00
Partizan Beograd
21:00
Videoton
Thu 17 Aug
20:30
Rheindorf Altach
20:30
Maccabi Tel Aviv
Thu 17 Aug
19:00
BATE Borisov
19:00
Oleksandria
Thu 17 Aug
19:00
Dinamo Zagreb
19:00
Skënderbeu Korçë
Thu 17 Aug
20:15
Viktoria Plzeň
20:15
AEK Larnaca
Thu 17 Aug
20:30
Ludogorets
20:30
Sūduva
Thu 17 Aug
20:00
PAOK
20:00
Östersunds FK
Thu 17 Aug
19:00
FK Krasnodar
19:00
Crvena Zvezda
Thu 17 Aug
20:45
Legia Warszawa
20:45
Sheriff
Clausura Colombia »
Copa do Brasil »
Copa MX Apertura группа 1 »
Thu 17 Aug
02:00 Готовые
Dorados
1 - 2
Toluca информация
Copa MX Apertura группа 3 »
Thu 17 Aug
03:30 Готовые
UAEM Potros
2 - 3
América информация
Copa MX Apertura группа 6 »
Thu 17 Aug
02:06 Готовые
León
2 - 0
Veracruz информация
Copa MX Apertura группа 9 »
Thu 17 Aug
02:00 Готовые
Necaxa
4 - 0
Mineros de Zacatecas информация
Copa Argentina »
Thu 17 Aug
02:10 Готовые
Lanús
1 - 2
Unión Santa Fe информация
MLS »
Friendly »
Thu 17 Aug
01:30 Готовые
Defensor Sporting
1 - 0
Club Nacional de Football информация
Thu 17 Aug
09:50 Готовые
Pazarspor
0 - 4
Al Ta'ee информация
Thu 17 Aug
11:00 тайма
Air Force Central
0 - 0
Sun Pegasus
Thu 17 Aug
15:00
Panathinaikos
15:00
Triglia Rafinas
Thu 17 Aug
17:00
Paniliakos
17:00
Asteras Tripolis
Thu 17 Aug
17:00
Avezzano
17:00
Pescara
Thu 17 Aug
17:30
Roccella
17:30
Crotone
Thu 17 Aug
18:30
CD Dénia
18:30
At. Levante
Thu 17 Aug
19:30
Cabecense
19:30
Coria CF
Liga CONCACAF »
Thu 17 Aug
04:00 Готовые
CD Águila
0 - 2
Árabe Unido информация
NB I »
Clausura LFPB »
Thu 17 Aug
02:30 Postponed
Blooming
02:30
The Strongest
Thu 17 Aug
02:00 Postponed
Bolívar
02:00
Oriente Petrolero
Thu 17 Aug
00:30 Postponed
Universitario
00:30
Guabirá Santa Cruz
NASL - USA - Otoño »
Thu 17 Aug
01:10 Готовые
Jacksonville
1 - 2
Puerto Rico FC информация
A Lyga »
Thu 17 Aug
17:00
Kauno Žalgiris
17:00
Stumbras
Torneo Transición Segunda Chile »
Regionalliga группа 1 »
Thu 17 Aug
19:00
1860 München
19:00
Illertissen
Clausura Venezuela »
Thu 17 Aug
01:15 Готовые
Caracas
0 - 2
Metropolitanos информация
Thu 17 Aug
01:00 Готовые
Mineros Guayana
1 - 0
Monagas информация
Thu 17 Aug
01:30 Готовые
Dep. Táchira
2 - 1
Trujillanos информация
Thu 17 Aug
01:00 Готовые
Estudiantes
0 - 0
Zamora FC информация
USL Pro - USA »
Thu 17 Aug
01:10 Готовые
Charlotte
1 - 0
Bethlehem Steel информация
Thu 17 Aug
01:30 Готовые
Orlando City II
3 - 0
Ottawa Fury информация
1. Division »
2. Division группа 3 »
Thu 17 Aug
12:00 воспроизведении 87'
Ural II
0 - 1
Volga Ulyanovsk
Pro League »
Thu 17 Aug
18:20
Al Raed
18:20
Al Faisaly
Thu 17 Aug
19:50
Al Ahli Jeddah
19:50
Al Fateh FC
Copa Letonia Transición »
Thu 17 Aug
18:00
FK Spartaks
18:00
FS Metta/LU
S-League »
Thu 17 Aug
13:30 воспроизведении 14'
Balestier Khalsa
0 - 0
Warriors
1. Lyga »
Thu 17 Aug
17:30
Žalgiris 2
17:30
Vilniaus Vytis
Esiliiga »
Kakkonen группа 3 »
Thu 17 Aug
17:30
JS Hercules
17:30
TP-47
Thu 17 Aug
17:30
PK-37
17:30
KuFu-98
Apertura Nicaragua »
Thu 17 Aug
03:00 Готовые
Real Estelí
5 - 1
Juventus Managua информация
Thu 17 Aug
00:30 Готовые
Managua
0 - 1
UNAN Managua информация
Cuarta Noruega группа 2 »
Thu 17 Aug
19:00
Raufoss II
19:00
FC Lyn Oslo
Cuarta Noruega группа 4 »
Thu 17 Aug
14:30
Haugesund II
14:30
SK Herd
1. Deild »
Thu 17 Aug
20:30
Selfoss
20:30
Leiknir Reykjavik

Follow BeSoccer on Facebook