We use cookies to personalise content and ads, to provide social media features and to analyse our traffic. We also share information about your use of our site with our social media, advertising and analytics partners. See details. More info and settings. Accept
Футбол результаты | Франция
Ligue 1 »
воскр 22 окт
21:00
Olympique
21:00
PSG
воскр 22 окт
15:00
Nice
15:00
Strasbourg
воскр 22 окт
17:00
Troyes
17:00
Olympique Lyonnais
CFA 2 группа 5 »
воскр 22 окт
15:00
Metz II
15:00
Nancy II
Ligue 1
пятн 20 окт
Saint Etienne
0-1
Montpellier
Sat 21 окт
Monaco
2-0
Caen
Amiens SC
1-0
Girondins Bordeaux
Rennes
1-0
Lille
Nantes
2-1
Guingamp
Metz
1-2
Dijon FCO
Angers SCO
0-1
Toulouse
воскр 22 окт
Nice
15:00
Strasbourg
Troyes
17:00
Olympique Lyonnais
Olympique
21:00
PSG
команда / Points
1 PSG PSG 25
2 Monaco MON 22
3 Nantes NAN 20
4 Olympique Marseille MAR 17
5 Saint Etienne ASS 17
6 Olympique Lyonnais LYO 16
7 Girondins Bordeaux GIR 16
8 Montpellier MPL 15
9 Caen CAE 15
10 Toulouse TFC 14
 
11 Guingamp GUI 13
12 Angers SCO ANG 12
13 Troyes TRO 12
14 Nice NIC 10
15 Rennes REN 9
16 Amiens SC AMI 9
17 Dijon FCO DIJ 9
18 Strasbourg STR 6
19 Lille LIL 6
20 Metz MET 3
Ligue 2
пятн 20 окт
Tours
0-1
Sochaux
Orléans
1-2
Lorient
Niort
2-0
Bourg-Péronnas
Nîmes
4-0
Stade Brestois
Nancy
2-2
Clermont
Le Havre
1-1
Chateauroux
Paris FC
3-2
Valenciennes
Auxerre
2-1
Quevilly
Sat 21 окт
Lens
0-1
Stade de Reims
понед 23 окт
Ajaccio
20:45
Gazélec Ajaccio
команда / Points
1 Stade de Reims REI 27
2 Ajaccio AJA 23
3 Paris FC PFC 23
4 Nîmes NÎM 22
5 Lorient LOR 22
6 Clermont CLE 21
7 Stade Brestois BRE 21
8 Le Havre LHA 20
9 Niort NIO 18
10 Valenciennes VAL 17
 
11 Auxerre AUX 17
12 Sochaux FCS 17
13 Chateauroux CHA 16
14 Orléans ORL 15
15 Gazélec Ajaccio GAZ 15
16 Nancy ASN 14
17 Bourg-Péronnas BOU 12
18 Lens LEN 9
19 Quevilly QUE 5
20 Tours TOU 2
National
пятн 27 окт
Cholet
20:00
Chambly
Pau FC
20:00
Les Herbiers
Red Star
20:00
Concarneau
Creteil
20:00
Sannois Gratien
Dunkerque
20:00
Rodez
Bastia
20:00
Grenoble
Boulogne
20:00
Lyon-Duchère
Consolat Marseille
20:00
Béziers
Avranches
20:00
Stade Lavallois
команда / Points
1 Rodez ROD 19
2 Grenoble GRE 18
3 Cholet CHO 17
4 Stade Lavallois STL 17
5 Béziers BEZ 16
6 Red Star RED 16
7 Lyon-Duchère LYO 15
8 Dunkerque DUN 14
9 Sannois Gratien SAN 13
 
10 Les Herbiers LES 12
11 Creteil LUS 10
12 Consolat Marseille CON 9
13 Pau FC PAU 8
14 Concarneau CON 8
15 Boulogne USB 7
16 Chambly CHA 7
17 Avranches AVR 4
18 Bastia BAS 0
группа 1
Sat 14 окт
Tarbes
2-1
Mont-Marsan
Grasse
3-0
Marignane Gignac
Ol. Marseille II
1-1
Monaco II
Nice II
0-2
Paulhan/Pézenas
Stade Bordelais
0-2
Colomiers
Sporting Toulon
1-0
Sète
FC Martigues
3-1
Bergerac
Fréjus
1-1
Hyères
команда / Points
1 Marignane Gignac MGG 19
2 Bergerac BER 16
3 Sporting Toulon Var SPO 16
4 Hyères HYE 13
5 Monaco II MON 12
6 FC Martigues FCM 12
7 Colomiers COL 12
8 Grasse GRA 11
 
9 Fréjus St-Raphaël FRE 11
10 Stade Bordelais STA 9
11 Ol. Marseille II MAR 9
12 Sète SÈT 8
13 Nice II NIC 8
14 Tarbes TAR 7
15 Paulhan/Pézenas PAU 7
16 Mont-Marsan MON 3
группа 2
Sat 14 окт
Olympique Lyon II
2-3
Andrézieux
Villefranche
3-2
PSG II
Annecy
3-1
Épinal
Belfort
4-0
Le Puy
Raon-l'Etape
0-1
Montceau
Saint-Priest
1-2
Saint-Louis Neuweg
Schiltigheim
3-0
Monts Or Azergues
Yzeure
3-2
Jura Sud
команда / Points
1 Andrézieux AND 21
2 Olympique Lyon II OLY 18
3 Annecy ANN 16
4 Épinal SPI 14
5 Saint-Louis Neuweg SAI 14
6 Belfort BEL 12
7 Schiltigheim SCH 12
8 Villefranche VIL 12
 
9 Jura Sud JUR 10
10 Montceau MON 10
11 Le Puy LPV 10
12 Saint-Priest SAI 9
13 Yzeure YZE 9
14 PSG II PSG 7
15 Monts Or Azergues MOA 5
16 Raon-l'Etape RAO 4
группа 3
Sat 14 окт
US Fleury-Merogis
3-1
Amiens AC
Arras
6-2
Lille II
Bastia-Borgo
4-2
Poissy
Iris Club Croix
0-3
Reims II
Drancy
1-0
Sedan
Maur Lusitanos
0-1
Lens II
V.Châtillon
2-2
St Geneviève
Beauvais Oise
4-0
Furiani Agliani
команда / Points
1 US Fleury-Merogis FLE 22
2 Drancy DRA 16
3 Arras ARR 15
4 Bastia-Borgo FBB 13
5 Amiens AC AAC 13
6 V.Châtillon VCH 12
7 Sedan SED 11
8 Maur Lusitanos SML 10
 
9 Reims II REI 9
10 Lens II LEN 9
11 Beauvais Oise ASB 8
12 St Geneviève STG 8
13 Lille II LIL 7
14 Furiani Agliani FUR 7
15 Iris Club de Croix IRI 5
16 Poissy POI 4
группа 4
Sat 14 окт
Trelissac
3-0
Fontenay
Granville
1-1
Le Mans
Mantes
18:00
Lorient II
Romorantin
1-0
Boulogne-Billancou
Saint-Malo
0-0
Vitré
St-Pryvé
2-1
Stade Rennes II
Stade Briochin
2-2
Chartres
Limoges
3-1
Le Havre II
команда / Points
1 Le Mans LMU 22
2 Romorantin ROM 19
3 Saint-Malo SAI 16
4 Lorient II LOR 14
5 Chartres CHA 13
6 Stade Briochin STA 11
7 Vitré VIT 10
8 Limoges LIM 10
 
9 Le Havre II LEH 10
10 Boulogne-Billancourt BOU 9
11 Granville GRA 8
12 St-Pryvé St-Hilaire STP 8
13 Mantes MAN 6
14 Trelissac TRE 6
15 Stade Rennes II STA 5
16 Fontenay FON 3
группа 1
Sat 14 окт
Ytrac
3-1
Thiers
Volvic
1-1
Limonest
Vaulx
1-0
Chambéry
Bourgoin-Jallieu
2-0
Aurillac Arpajon
Clermont II
3-1
Bourg Bresse
Montluçon
1-2
Chamalières
воскр 15 окт
Saint-Étienne II
5-0
Ain Sud
команда / Points
1 Bourgoin-Jallieu BOU 16
2 Saint-Étienne II SAE 14
3 Clermont II CLE 14
4 Vaulx VAU 10
5 Aurillac Arpajon AUR 10
6 Chamalières CHA 10
7 Chambéry CHA 8
 
8 Volvic VOL 8
9 Bourg en Bresse II BEB 7
10 Thiers THI 6
11 Ytrac YTR 5
12 Limonest LIM 3
13 Montluçon MON 3
14 Ain Sud AIN 3
группа 2
Sat 14 окт
Dijon II
1-0
Avallon CO
Auxerre II
0-2
Besancon FC
FC Gueugnon
2-2
Selongey
Louhans Cuiseaux
1-1
Saint Vit
Besancon RC
0-2
Sochaux II
Jura Dolois
1-0
Quetigny
воскр 15 окт
Saint-Apollinaire
2-1
Clémenceau
команда / Points
1 Dijon II DIJ 21
2 Sochaux II SOC 15
3 Pontarlier PON 15
4 Besancon RC BRC 11
5 Besancon FC BFC 11
6 Auxerre II AUX 10
7 CS Louhans Cuiseaux CSL 10
8 Jura Dolois JUR 9
 
9 Saint-Apollinaire APO 7
10 Saint Vit SVU 7
11 FC Gueugnon FCG 6
12 Avallon CO AVA 5
13 Quetigny QUE 2
14 Selongey SEL 2
15 Clémenceau Besançon CLE 1
группа 3
Sat 14 окт
Saint-Colomban
0-0
Ergué-Gaberic
Guingamp II
4-0
Pontivy
Brest II
5-2
Lannion
Tour d'Auvergne
1-1
Vilaine Atlantique
Dinan-Léhon
0-3
Plabennec
Vannes
4-0
Montagnarde
воскр 15 окт
Guichen
1-0
Concarneau II
команда / Points
1 Plabennec PLA 18
2 Vannes VAN 16
3 Brest II BRE 15
4 Lannion LAN 10
5 Guichen GUI 10
6 Guingamp II GUI 9
7 Saint-Colomban Locminé LOC 8
 
8 Vilaine Atlantique VIL 8
9 Concarneau II CON 6
10 Montagnarde MON 6
11 Dinan-Léhon DIN 5
12 La Tour d'Auvergne LAT 4
13 Ergué-Gaberic ERG 4
14 Pontivy PON 1

Follow BeSoccer on Facebook